Nasıl Başladı?

2009 Nisan’ da nişanlıma tombaladan greencard çıkınca hiç yokken gündemimize bir Amerika oturuverdi. Bir sonraki yıl evlenmeyi düşünüyorduk. Ama baktım yeni kıta ciddiyet kazanıyor, bastım nikahı, ben de kaptım greencardı. Bensiz buralarda ne yapardı, yazık:) 

Amerika' da ilk gün; Sevgililer Günü!

‘Koskoca kıtanın neresine gidicez?’ in cevabını bulmak için yaptığımız araştırmaların sonucunda uçaktan indiğimiz ilk noktada şansımızı denemeye karar verdik. Yani New York olması tamamen tesadüf:) Kocaman bir muamma ve 4 valizle JFK’ e indiğimizde tarih 13 Şubat’ tı. Zaten hava şartlarından 3 gün rötar yemişiz, üstüne taksi kuyruğunda içime işleyen New York gece ayazıyla mücadeleci ruhum ilk darbesini aldı. 

Astoria’ daki otelimizde 3. günümüzde halâ internetten, emlakçılardan ve tanıdıklarımızın tanıdıklarının yardımları ile ev bulmaya çalışıyorduk. 4.gün? New Jersey’ de kocaman ağaçların arasında, nehir kıyısında, full eşyalı ve Manhattan’ a sadece 25 dk uzaklıktaki şirin evimize yerleşmiş, iş aramaya başlamıştık bile. 

Geleli aylar oldu. İlk 3 günü saymazsak geldiğimize pişman olduğumuz hiç bir dakika olmadı. Burada tek eksiğimiz geride bıraktığımız biricik ailelerimiz ve dostlarımız. Hem hayatımızda neler olup bittiğini ve Amerika’ yı merak eden ailemize ve dostlarımıza telefon ve skype dışında ulaşabildiğimiz bir alan yaratmak, hem de bu anıların henüz tanımadığımız kişilere bir şekilde Amerika hakkında ipucu olabilmesi düşüncesiyle Uzakbatı’ yı hazırlamaya koyulduk. İşte herşey böyle başladı:)