Kaliforniya

Disneyland

Alt tarafı bir Miki ve türevlerinden ne kadar eğlence çıkabilir ki? Şahsen şimdiye kadar pek ilgi göstermemiştim Disneyland’ e, zaten artık Mila sayesinde bir yere gitmeden önce araştırmaya pek vakit de bulamıyorum, çok daha basit birşey beklentisi içerisindeydim. Ne Mikili bir tişört, ne iki koca kulak hazırlığı. Bari renklerden dem vursaydık. İçeriye bir girdik ki binlerce insan olaya ayak uydurmuş, çocuklar kostüm kostüm. Bir de tesadüfen Columbus tatiline denk gelmiş. Kuyruklarda bekleme süresi rekor seviyede. Sabah girdik, 14 saat sonra çıktık Disneyland’ den. Müthişti ama.

Bilmeyenler için; Disneyland Disneyimsilerin en eskisi ve Los Angeles’ ta olanı. Bir de sadece Mickey Mouse zamanlarından kalma karakterler değil, gelmiş geçmiş tüm Disney ailesi orada. Şimdiye kadar Amerika’ da fazla turistik nereyi ziyaret ettiysem, sonunda dedim ki dedikleri kadar var. Burası da öyle. O kadar turistik olmasının sebebi var. O plastik dünyanın altında gerçek bir kültür yatıyor. Giriş ücretini kesinlikle hak ediyor, görülmesi gereken bir yer.

Miloş’ a doğumgünü hediyesi adı altında, kendi çocukluğumuzun eksik parçalarını tamamlamanın heyecanıydı Disneyland ziyaretimiz. Tabii ki hamileliğim dolayısıyla adrenalini yüksek oyuncaklarla pek takılamadım, ama Mickey Mouse’ un mahallesi, korku tünelleri, geçit töreni, havai fişekler bana yeterince zevk verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*