Oregon / Road Trip

Portland <3

Portland ile ilgili izlenimlerim anormal pozitif, şu an bana yaşamak için nereyi önerirsiniz diye sorsanız direkt Portland derim. Sadece güneşli halini görmüş olmamın etkisi vardır, ama cidden söyledikleri kadar İYİ. Çok sevdiğim ve ömürlük yer olduğuna inandığım San Francisco Bölgesi ile kıyaslamak gerekirse, Portland’ da daha yeşil, daha ucuz, daha kolay bir hayat var. Üstelik en az San Francisco insanı kadar renkli ve kültürlü insanları var. İş potansiyeli de yükselmekteymiş. Kriminal olaylar çok nadir. Kısacası, bir şehirden beklediğin her türlü güzellik var, şehirde yaşamanın getirdiği pislikler yok. Eğer bir şehir kuşuysan, daha ne istersin?

San Francisco’ dan yola çıkarak yaptığımız yorucu ve anlamsız road trip maceramız 14 saat kadar sürdü. Portland’ a ulaştığımızda aynen Lassen Volcanic‘ te olduğu gibi tamamen hazırlıksız ve plansızdık, kendimizi bir süredir orada yaşayan arkadaşlarımız Emek ve Burcu’ nun ellerine bıraktık. 2-3 günün sonunda yorgunluğu telafi ettiğimiz, dostlarla, güzelliklerle tamamladığımız bir Portland anısı sahibi olduk. Birkaç defa daha gidip görmek lazım, ama şimdiden Portland “BEN” im demek üzereyim.

Görülen yerler / Gidilen mekanlar: Pioneer Square Park, Waterfront Park, Off the Waffle, Vista House, Multnomah Falls, Char Burger, Powell’ s Bookstore, Deshutes Brewery, Lake Oswego.

2 Comments

  1. Mila cok tatli bir kiz olmus .hep gulsun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*