Gezi / Kaliforniya / Road Trip

Lassen Volcanic

Çocuklu olunca insanın aklı yarım mı çalışır yoksa bendeki bu güncel durum sadece bana mı özel? Kaliforniya’ ya ilk geldiğimden bu yana ziyaret etmek için fırsat kolladığım Lassen Volcanic’ e gitmeye 3 yılın sonunda zaman yarattık, hiç bir zaman tatilin genel hatlarını planlamadan hareket etmeyen ben, bu kez olayı tamamen akışına bıraktım ve korktuğum oldu. Bizden 10.5 saat uzaklıktaki ana seyahat noktamız Portland’ a sırf yol üstünde Lassen’ e uğrayabilelim diye uçak yerine arabayla gitmeye kalkışınca,  Lassen’ in fiyasko geçmesi fena koydu, daha doğrusu, Lassen’ in güzelliklerini tam olarak görememek. Çünkü biz kuzey kapısı yerine güney kapısından girdik. Parkın içinden kuzeye çıkarız dedik, ama meğer aradaki yol Mayıs’ ta hala kapalıymış. Asıl güzellikler ise kuzeyde. 5.5 saatlik yolculuk sonrasında ise etrafından dolanmaya ne bizim ne de minik Mila’ nın mecali kalmıştı, güneyde görebildiğimizi gördük, kuzeyi sanal ortamlara ayırmak zorunda kaldık.

Neyse, ders çıkarmak önemli. Bir, bebekle uzun road tripler zorunlu diilse yapılmamalı (asi ruhunu bir kenara bırak seni gezgin, o daha minicik bir çocuk. Bunu ona yapma.), iki, gideceğin yerin durumuna bakmadan yola çıkma, zamanına yazık.

Dersler çıkarıldı, güneydeki Sulphur Works ve Brokeoff Mountain’ ın bir kısmı görüldü. Havasını, doğasını Yosemite‘ ye benzettim ki benim için güzellikte 1 numaradır. Kaçırdıklarımız ise Bumpess Hell, Mount Lassen, Warner Valley Trailhead, Kings Creek Falls, Snag Lake, Manzanita Lake,.. İnternetten resimlere baktıkça içim acıyor. Ruh halimi daha iyi anlatabilmek için kaçırdıklarımın da resimlerini ekledim.

Ama her zaman olduğu gibi, şansız bir günü şanslı günler takip etti ve yolculuğun devamında Portland’ da şahane vakit geçirdik. Bir sonraki yazıda.

????????????????????????????????????

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*