Kaliforniya

Lake Tahoe * Kış

Geçen Noel tatilinde arkadaşlarıma dedim ki Ocak’ ta Tahoe Gölü’ ne gidelim. Ne zamandır gitmek istiyordum, bir türlü fırsat olmamıştı. Eren’ e sürpriz doğum günü, Martin Luther King tatili derken 14 kişi artı bir bebek şeklinde organize olduk. Uzun (baya uzun) uğraşlar sonucu hepimizin sığabileceği göl kıyısında rüya bir ev bulduk ve macera başladı.

Efsane bir tatil yaptık, hala zevkten dört köşeyiz. Videoları izleyip izleyip gülüyoruz. Açıkçası çok şaşkınım, çünkü toplu halde bir eve sığışmak özgürlüğümüzü kısıtlar, çok eğlenemeyiz diye düşünmüştüm, ama yanılmışım. Üstelik ortama 3 aylık bile olmamış bebek getiren biziz, bu riski alan onlar 🙂 Neyse ki Mila tam tahmin ettiğimiz gibi hiç sorun çıkarmadı, ne gece ne gündüz gık demedi.

En son kar gördüğümüzde New York taraflarında yaşıyorduk. Sandy Kasırgası’ ndan yorgun düşmüş, güneşli yeni hayat planları yapmaya başlamıştık bile. Beyaz halini özlemiş olsam da erimeye başladığında ne kadar çekilmez birşeye dönüştüğünü çok iyi hatırlıyorum, bu yüzden üç gün kar ile özlem gidermek için verebileceğim maksimum süre.

Tahoe Gölü’ ne bir de yazın gitmek gerek. Nasılsa kaymıyorum, gölde yüzerim 😉

One Comment

  1. Mila cooooooook guzeeeeeeeeel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*