Güzel Şeyler / New York

New York – 4 Gün

5. evlilik yıldönümümüzde birbirimize New York’ ta 4 gün hediye ettik. Özlemişim.. Oradaki arkadaşlarımızla uzun kahvaltı sohbetlerini, Beer Garden’ da Almanlar gibi bira tüketmeyi, Meatpacking otellerinin yüksek sosyete barlarını, Rutherford’ daki mahallemizi, Hoboken‘ daki butiğimden elbiseler almayı.. New York’ ta özlemediklerimi de hatırlattı bu kısa 4 gün. Hamama girmiş gibi terleten metrosu, koşturup duran asık suratlı çalışan kesim, kirli caddeler, deliler, fareler..

New York ve New Jersey’ de geçen 3 yılın özetini 4 güne sığdırmaya çalışmak inanılmaz eğlenceliydi. Aşağıdakiler yaptıklarımızın bazıları. Güzel arkadaşlarla birlikte tüketin siz de bizim gibi, müsait olunca:

– Brooklyn Bedford Street’ te yürüyün, Toby’ s Estate‘ den kahvenizi için.

–  Astoria Bohemian Beer Garden’ da quiet clubbing seansı yakalayın. Artopolis Bakery‘ den lezzetli poğaçalar alın, akşama Loukoumi Taverna’ nın arka bahçesinde Yunan Müziği eşliğinde deniz ürünlerinin tadını çıkarın. Rum sahipleri yanınıza uğradığında çekinmeden onlara Türk olduğunuzu söylerseniz bir tabak dolusu hamsi sürprizi ile karşılabilir, kendinizi kahve falına bakarken bulabilirsiniz.

– Meatpacking’ de Standard Hotel‘ in en üst katında NY manzarasına karşı birşeyler için. Bu otel, aynı manzarayı yerden tavana kadar uzanan siyah camla çevrili tuvaletlerine de getirmiş.

Paterson Toros Restaurant‘ ta menemen – sucuk.

– Hoboken’ da Anthology‘ den hayatınızdaki kızlara NY tarzı ciciler alın. Sonra nehir kıyısındaki çimlere uzanıp ikiz kulelerdeki ilerlemeyi gözlemleyin.

– Sevgilinize sarılın. Onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*