Texas

Austin


Warning: DOMDocument::load(http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/E9u5LrVBsa4): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /home2/ervinayd/public_html/uzakbati.com/wp-content/plugins/sgvideo/SGvideo.php on line 862

Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/E9u5LrVBsa4" in /home2/ervinayd/public_html/uzakbati.com/wp-content/plugins/sgvideo/SGvideo.php on line 862

Eğer dünyaya bir daha gelecek olursam nerede öğrenci olmak istediğimi buldum: Texas Üniversitesi. Okulun güzelliğinden değil, Austin’ in güzelliğinden. Sanırım bunu düşünen bir ben değilim, Texas gibi bir ceyar eyaletten beklenmeyecek yoğunlukta genç nüfus var Austin’ de. 4 Temmuz haftasonunu Austin’ de gündüzleri şehrin ortasından akan Colorado Nehri’ nde kayaking yaparak, geceleri 6. Caddesindeki barlara girip – çıkarak geçirdik, çok iyiydi.

– Austin’ de hava sımsıcak, yapış yapış, tam istediğim gibi!

– Hava sıcak olunca kas var, dövme var. Ama Austinli beyler biftek ve bira kültürüyle kombin edince Türklerin o göbek kası şakası gerçek olmuş. İri kıyım, aynı zamanda sportif demek istiyorum.

– Hayat ucuz gibi geldi bana. San Francisco ve New York ile kıyaslayınca… Belki sadece öğrenci olmak için değil, yaşamak için de güzel bir yerdir??

– Meşhur 6. Cadde’ si, gördüğüm en canlı gece hayatının adresi. Sanki New York’ un ve San Francisco’ nun bütün barlarını tek bir caddeye sıkıştırmışlar. Dansçı kızlar, canlı müzikler, ne ararsan.

– Canlı müzik konusuna vurgu yapmak istiyorum. Austin bu konuda cevherler diyarı.

– Colorado Nehri Austinlilerin haftasonunu başarıyla dolduruyor. Barbekü partisine gider gibi birasını ve köpeğini kapan suda batmayan birşeyin üzerine atlayıp nehirde arkadaşlarıyla buluşuyor.

– Tıpkı sloganı “Keep Austin Weird” gibi, Austin tuhaf bir yer ve öyle kalmalı.

Gezin:  6th Street, Mount Bonnell, Colorado River, Barton Springs, Lake Travis

Girin: Pete’ s Dueling Piano Bar, Easy Tiger Bake Shop &Beer Garden,  The Oasis, Cafe Mozart , Perry’s Steakhouse

2 Comments

  1. The University of Texas at Austin ile ikili destek programı için görüşüyoruz; bakalım anlaşırsak seneye ordayım 🙂

  2. Haklısın galiba, Austin’in o kadar canlı ve sevimli olduğunu bilmiyordum.

    Colorado River’in tadını çıkarmışsınız. En çok tekne gezisi yapan köpekleri beğendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*