Güzel Şeyler

32′ den Tavşan

Türkiye’ deyken annem ve babam her doğum günümde doğduğum an olan 14:10′ da arardı, bu yüzden saatimi 14:00′ e kurup telefonun başında beklemeye koyulurdum. Artık arada saatlerce fark olduğu için başka türlü şekerlikler yapma peşindeler. En sevdiğim kestaneli pastadan alıp, üzerindeki mumları Skype aracılığıyla bana üfletip, sonra karşımda afiyetle yiyorlar.

Cumartesiye denk geldiği için çocukça bir heyecana kapıldığım 32. doğum günüm Skype seanslarında okyanus ötesi iyilik duaları ile kutsanarak başladı, Berkeley’ de Anza Gölü kıyısında Türk arkadaşlarla mangalda sucuk, çimde voleybol ve kadehte şarap eşliğinde devam etti ve San Francisco Körfezi’ nde gece gece yelkenliyle gezme çılgınlığıyla sona erdi.

30. yaşımdan uzaklaştıkça 30 yaş bunalımım azalıyor, hissediyorum. Hatta istatistiklere göre sevindirici şeyler bile oluyor! İngiltere’ de yapılan bir araştırma kadınların kendilerini en çok 32 yaşındayken güzel ve çekici hissettiklerini doğrulamış. Eğer durum buysa, bir sonraki doğum günüme kadar sizi ayna başında çekilmiş selfielerime boğabilirim, şimdiden söyleyeyim 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*