Kaliforniya

Mendocino Coast

Sevgililer Günü haftasonu için şömine başında kitap okumak, battaniye altında okyanus manzarası seyretmek gibi normalde yapmadığım şeyler hayal etmiştim. Groupon’ dan baktım, San Francisco’ nun kuzeyindeki Mendocino adındaki yer beni gayet iyi anlıyor. Ofiste Mendocino’ yu kime sorduysam, gözlerini gözkapaklarının arasında süze süze “Muhh teşş şemm” sesleri çıkardılar, ben de hemen planı yaptım. Mendocino cumartesi yağışlı, pazar-pazartesi yağışsız. Yol üstündeki Sonoma ise cumartesi yağışsız. Yağış istemiyoruz, mümkünse sadece ayaklar sahilde ıslansın. O zaman cumartesiyi Sonoma’ da geçirip, pazar ve pazartesi Mendocino’ da  olabiliriz.

Ve gerçekleşti.. Planım kusursuz işledi ve Mendocino Sahili’ nde şömine başında kitap okudum, battaniye altında dev dalgaları seyrettim, sabah sahil yürüyüşünde sadece ayak değil çorap da ıslattım. Uzun zamandır tatilimi gittiğim yerde durağan pozisyonda geçirmemiştim, arada bir gerekiyormuş.

Mendocino Sahili’ ndeki ilk gecemizde Fort Bragg’ da, ikincisinde Elk’ te kaldık, arada Mendocino Downtown’ da gezdik. Görülecek çok yer var, herşey harika, dönüş yolu dışında. San Diego’ ya kadar uzanan Pasifik’ in meşhur Highway 1′ ı, San Francisco’ nun kuzeyinde de sahilden gidenlerin gözlerine dünyanın en iyi manzaralı yolunu vaad etse de, virajlar neknominasyon.. San Francisco’ dan Mendocino’ ya helikopter turları yapma fikrime el atacak bir Melek bulabilir miyim acaba?

One Comment

  1. zeynep turan says:

    ayyyiiyy.. çok yakıştınız siz Amerika’ya…:))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*