Amerika' da Hayat / Güzel Şeyler

Amerika’ da Dört Yıl

Geçen gün öğle arasında ofisimizin arka bahçesinde yoga yaparken  tepemde parlayan güneş tarafından epey terletildim. Sonra üstümdeki katlardan birini çıkarıp Şubat ayı dış mekan yogama kaldığım yerden devam ettim. Kaliforniya’ da yaşiyor olmak zaten meditasyon. Güneş, cici mi cici insanlar, yemyeşil doğa.. New York’ ta çok mutlu olduğum hayatımı şimdikiyle kıyasladığımda ne kadar stresli ve yorucuymuş diyorum.  Tabii ki New York’ ta geçirdiğimiz 3 yıl boyunca edindiğimiz arkadaşlar, alıştığımız yerler, dolmuşa biner gider gibi Türkiye’ ye gidebilme kolaylığı, sadece 7 saatlik zaman farkı.. Özlediğimiz zamanlar olmuyor değil. Ama mevsim kış olduğunda, buraya taşınmakla ne iyi etmişiz diyorum. Yogayı New York’ taki arkadaşların adına yapıp onların kış ve kar depresyonunu azaltabilsem keşke.

New York’ un bu seneki kara kışı bana tam 4 yıl öncesini hatırlattı. Sene 2010, tarih 14 Şubat, Amerika’ daki hayatımızı ilk günümüzü Times Square’ de geçirerek başlatmıştık. O yıl da Dünya’ nın o bölgesi fena bir kış yapmıştı ve dışarıda geçireceğimizi sandığımız ilk günü iç mekanlarda bitirmiştik. O zaman New York’ la hiçbir bağımız olmamasına rağmen orada kalmak istemiştik, zamanın şartlarına göre de haklıydık. Ama şimdi görüyorum da biz aslında yaz kış sıcak yerlerde yaşamayı seviyoruz. Bunun çok lüks bir istek olmadığının farkına vardık, şimdi havası sıcak ve beğendiğimiz yerleri bir bir not ediyoruz. Cebimdeki küçük kağıda güneşi bol olan biryerlerde yaşama hayalimi not ettim bile..

Yaşamayı dilediğiniz bir yer varsa (Dünya üzerinde=), buna imkansız gözüyle bakmayın. Kesin bir yolu vardır. Sadece planlayın, sabredin, üzerinde uğraşın, bilgi toplayın ve harekete geçin. Farklı yerlerdeki hayatları denemek sizi daha güzel biri yapacak, buna inanın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*