Nevada / Road Trip

Las Vegas


Warning: DOMDocument::load(http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/-5Z1ExnWWG8): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /home2/ervinayd/public_html/uzakbati.com/wp-content/plugins/sgvideo/SGvideo.php on line 862

Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/-5Z1ExnWWG8" in /home2/ervinayd/public_html/uzakbati.com/wp-content/plugins/sgvideo/SGvideo.php on line 862

İnsanın gereksinimlerini en iyi anlayan ülke olan Amerika, yetişkinlerin de arada dağıtmaya ihtiyacını yıllar önce görmüş ve Nevada’ ya, çölün ortasına, kumar ve yan sanayisini yaratarak olayı çözmüş. Bu, Las Vegas’ a ilk gidişim olduğu için, kumardan çok şehre odaklandım. Sigaranın içeride, içkinin dışarıda içildiği, striptiz kulübü broşürü dağıtıcısı ile elinde megafonla “kumar oynamak günahtır” diye bas bas bağıran incil dağıtıcısının yan yana durduğu, dakikalar içerisinde zenginin fakir, fakirin zenginleştiği yer. En güzel kadın, en derin dekolte, en parlak svarowski, en yüksek topuk, adım başı lüks mağaza, konsept oteller, şovlar, dünyanın en iyi DJlerini getirten gece kulüpleri, en iyi restoranlar.. Hani olur da kumarhanede para kazanırsan, bari şehirde kaybet diye tasarlanmış herşey Las Vegas’ ta.

Vegas’ ta 2-3 gece geçirmek yeterli, fazlası cebe zararlı.

Gidince yapılması gerekenler:

  • Las Vegas Strip’ te ya da yakınında bir otelde kalın.
  • Bir şov izlemeden dönmeyin. Biz Vegas the Show’ a gittik, Vegas’ ın tarihini anlatan çok keyifli bir müzikaldi.
  • Gecelerden en az birini dansa ayırın, Vegas’ ın gece kulüplerini görmeden geri gelmeyin: Tao, Haze, Marquee, The Bank,.. sadece bazıları. Sokakta size giriş bileklikleri vermek isteyenler olursa reddetmeyin, indirimli girmenizi sağlayabilir.
  • Strip üzerindeki her otele girin, bakın, biraz kalın ya da çıkın. Hem dışarısı hem de içerisi görülmeye değer. The Venetian, Caesars, Excalibur, Wynn, Mirage, Cosmopolitan,New York New York, Paris,… Rahat ayakkabılarınızı yanınıza almayı unutmayın..
  • ve tabiii kiiiii… Bellagio’ nun fıskiye şovlarından birine denk gelmeye çalışın. Su, her akşam 15 dakikada bir sizin için dans ediyor Vegas’ ta.

Şehre odaklandık dediysek, masalarda şansımızı hiç denemedik değil. Casino havasına uyduğunu düşündüğüm yeşil kadife tişörtümü giyip, kumar içkisi olduğuna inandığım “Baileys on the rocks” ımı içe içe oynadım ruletimi her gece. Başta şansım yolunda gitti, Baileysler de bedava olduğu için fazla çarpmadı ve ben  küçük paraları büyüttüm, büyüttüm, kocam ise saatler boyunca kazandığım paraların hepsini 3-5 dakika içerisinde kaybetti.. Kavga çıkmasın diye ben de sonrasında onun kazandıklarını kaybettim 🙂 ve yine kasa kazandı, Vegas’ta kazanılan Vegas’ ta kaldı..

Dönünce yapılması gerekenler:

 • Las Vegas’ ta çekilen filmleri tekrar izleyin. Hangover, Ocean’ s Eleven ve diğerleri..

One Comment

 1. Excellent in every aspect.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*