Texas

Fort Worth Stockyards

Memphis’ ten çıkıp batıya doğru saatlerce gidince yeşiller azaldı, güneş daha sert yakmaya başladı. Havada sanal ve ağır biftek kokusunu da hissedince dedim ki Texas’ a geldik. Dallas ve Texas.. O meşhur “Dallas” adındaki diziyi bizim evde izleyen yoktu ama komşu teyze her izlediğinde heyecanlanır, heyecanını paylaşmak için bize gelip anneme dizide olanı biteni baştan sona anlatırdı. Annemin dinlerken ne kadar sıkıldığını gözlemlemekten dizinin hikayesine hiç kulak asmamışım, hala Ceyar kim bilmiyorum.  Yine de Dallas gökdelenlerinin yanından geçerken aklıma gelen ilk kişi o oldu.

Dallas’ ı teğet geçip Texas eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olan Fort Worth’ a geldik. Stockyards dedikleri turistik bölgede yapılan vurgudan da anlaşılacağı üzere, tam bir kovboy & rodeo mekanı. “Stockyard” da ingilizcede ağıl demek zaten.

Fort Worth’ da yapılacak atraksiyonların başında Billy Bob adındaki kulübü ziyaret ederek gerçek kovboyların rodeo yapmasını izlemek, istasyonun ve pazar yerinin oradaki hediyelik eşya dükkanlarından “Teksas’ ın tepesini attırma” magnetleri almak ve tabii ki kovboy temalı bir bardak x-large bira içip okkalı bir biftek yemek geliyor. Zamanımız olmadığı için rodeo şovu izleyemesek de kovboy serüveni Tombstone / Arizona’ da devam edeceği için akşamüzeri New Mexico’ ya doğru uzadık, ahbap.

Texas – New Mexico arası yolculuk efsaneydi. Uzaylıları anlattığım bir sonraki Roswell yazımda 🙂

3 Comments

  1. Hani uzaylılar nerde kovboy? Uzay kovboyları diye bir film vardı. İlk duyduğuma ne alaka deyip gülmüştüm. Demek alakası buymuş 🙂

  2. Pingback: Doğudan Batıya Arabayla Amerika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*