Dominik Cumhuriyeti

Makao Beach

Sörfçülerin plajı Makao Beach, Punta Cana‘ nın 1,5 saat kuzeyinde. Balık yiyebileceğimiz birçok yer olması Makao’ yu çok sevmem için yeterliyken, bir dalgalanıp bir durulan tertemiz suyunu görünce de sevinçten saatlerce yüzmüşüz, yüzmüşüz. Öyle ki su geçirmez fotoğraf makinemiz su geçirene kadar yüzmüşüz dicem ama suda kalış zamanımızla objektifin buğulanması gerçekten bağıntılı mı emin değilim. Sörf olayına şimdilik dokunmuyoruz, çok yakında ona da el atıcaz. Ama başka diyarlarda 😉

Hasır sepetlerle tuttukları balıkların derilerini küçük sopalara dolaya dolaya yüzen balıkçılar gördüm Makao Beach’ te. Bu cümleyi bir kitapta okusam yazanın ne demek istediğini anlar mıydım, yoksa sahneyi gözlerimle gördüğüm için mi bana anlarmışım gibi geliyor? Böyle durumlarda çok okuyarak değil de çok gezerek bilesim geliyor otomatikman. Sonra da çok gezesim.

2 Comments

  1. Pingback: Punta Cana

  2. gezikurdu says:

    Karayipler cok guzel bir bolge. NY’dan Karayiplere ulasim da cok kolay, 3,5 saat suruyor sadece. Yani kisin izin alan alana, ucan ucana… Adamlarin boyle bariz avantajlari var Amerika’da, oraya gez buraya gez. Ama en buyuk sorun tatil zamaninin kisitli olmasi bu kitada, hakli miyim?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*