Güzel Şeyler / Türkiye

Bekarlığa Veda

Türkiye’ nin güney sahillerinin bence  en tatlı zamanı olan eylül sonu ekim başı yeni görüştük falan demedim, yine damladım annemlerin başına. Fethiye’ de sabah deniz-akşam havuz, arada tenis, akraba-eş-dost, minik yeğenim, anne yemeği falan derken mutluluktan sarhoş oldum. Harbiden oldum, bu yaştan sonra bir de babamdan azar işittim:) Neyse, 5 yılda bir sarhoş olma döngümün, içinde bulunduğum 5 yıl için olanını sevgili arkadaşım Mihri’ nin bekarlığa vedasında lise arkadaşlarımla “öpüjem” modunda geçirdiğim ve ertesi gün düğünde soda içip süt liman kesildigim için pişman değilim. Olur öyle arada 🙂

Kendi bekarlığa vedam ise düğünümden 2 gün önceydi. Çok büyük hata.. Haftalarca deneyimli gelinlerden düğün günü gözlerin yorgun görünmemesi için bir gece önce erkenden uyumak gerektiği nasihatlarını dinlemiş olmama rağmen cuma gecesinden cumartesi sabaha kadar bar bar gezmiş, cumartesi akşamına da bir gözümden olmuştum! Hayatımda sadece bir defa lensim mikrop kaptı, sağ gözüm görmemeye başladı ve bu, düğünümden 1 gün önce başıma geldi. 1 gün sonrasının gelini olarak moralimi bozan diğer durum ise o gözün dışı şiş-içi kısık korkunç görüntüsüydü. Koştura koştura gittiğimiz doktor gözüme antibiyotik uygulamamı istedi, görüşümün geri gelmesi ve şişkinliğin inmesinin 2-3 gün alacağını söyledi. 2-3 gün! Katıla katıla ağlamak istiyordum ama o erken uyuma taraftarı deneyimli gelinler bana düğün öncesinde ağlamamam gerektiğini de tembihlemişlerdi. Zaten gözün biri gitmiş..

Çaresiz, boynu bükük ama moralmen güçlü durmaya çalışan gelin olarak uykuya yattım. Sabah kalktığımda “görüyorum, görüyorum” çığlıklarım ortalığı inletti. Aynaya baktım, herşey yolunda. Ben uyurken mucize olmuş ya da doktor bana şaka yapmış, her neyse, ucuz yırttım! Kıyafetime uysun diye bekarlığa veda gecemde düğün ayakkabılarımı giydiğim için fındık büyüklüğünde su toplayan ayaklarımdan hiç bahsetmiyorum, kör gözün yanında sanırım fındık-çerez kalır.

Ya işte, neler atlattık..

Mihri ve Nick’ e  sevgiler, mutluluklar..

2 Comments

  1. Mogolistan’da YOS’e girdigim sabah sinsi bir sivri sinek gozkapagimdan isirmis. Bir gozu yari kapali gittim sinava. Bizim tayfada en yuksek puan almisim. Universite’de cok basari gostermedigime ragmen bir sey anladim: tek goze bir sey oluyorsa hayat iyi sanslar diliyordur… :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*