Biraz da Avrupa / Kariyer

Hannover

2009 yılında Erasmus öğrencisi olarak bir dönemliğine Hamburg’ a gidip tipik bir Erasmusçu gibi şehrin ve eğlencenin suyunu çıkarmıştım. Her Türk’ ün yolunu sanki birden fazla kez Almanya’ yla kesiştirmek zorundaymış gibi kader beni bu yıl da iş sebebiyle Almanya’ ya gönderdi. Üç yıl önce Hamburg Almanyası’ nda yaşadığım parti-bira-barbekü üçlemesi oldu Hannover Almanyası’ nda günde 12 saat iş-iş-iş, günübirlik Hamburg, haftasonu Prag gezilerim bir hayal.

Avrupa’ da bulunma fırsatımı değerlendirmemi engelleyen iş yoğunu sıkıcı sürecimi cici, Alman ve hepsi erkek iş arkadaşlarımla halı saha maçından poker gecesine falan akarak renklendirmeye çalıştım. İki hafta boyunca yaptığım tek kadınsal hareket sanırım her birini ünlü bir film yıldızına benzetmek oldu. Ewan McGregor, Jude Law, Clive Owen, Val Kilmer  falan. Onlarlaydım yani.

Yanaklarımda favoriler çıkmadan ve süper leziz Alman kahvaltıları beni şişirmeden Hannover’ dan ayrıldım. Pek hakkını veremedim sanki, ama Türk’ üm nasılsa, birgün bir şekilde karşılaşırız yine Hannover’ la.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*