Amerika' da Hayat / New York

New York’ un Edepsiz Fareleri

İzlediğimiz filmlerde pırıl pırıl göründüğünün aksine, New York aslında kirli, altyapısı eski, metro raylarında farelerin cirit attığı bir şehir. Hatta geçenlerde en iyi metro faresi fotoğrafı yarışması yapıldı, ne kadar çok modelimiz var siz düşünün. Söz fareden açılmışken.. Dün, eşimin bacağına minik bir fare tırmandı! Benim başıma gelse, travmasına girip günlerce çıkamayacağım bu şok hadisenin meydana geliş şeklinden, uyuduğum zamanları saymazsak son 12 saattir pasif gülme krizindeyim.

Eşim işiyle ilgili bir sertifika programı dersi için dün gece New York Üniversitesi’ nin 42. cadde üzerindeki binasına gider. Orada daha önceden ders aldığım için biliyorum, sınıflar küçük 15-20 kişilik, ama özellikle iş hayatına yönelik olduğu için içi gayet bakımlı ve yeni.  Ders başlamadan önce çalışkanlığı tutar ve oturduğu arka sıradan kalkıp öndekine yerleşir. Birazdan anlayacaktır ki aldığı bu karar çorabının içine sokulmamış kot pantolonu paçaları ile birleşerek cuma gecesini mahvetmek üzeredir. Gerisi ondan:

Dersi dinliyordum, birden bacağımda pantolonumun içinden yukarı doğru fıtı fıtı fıtı birşeyin tırmandığını hissettim (anlatırken eliyle ayak hareketlerinin taklidini yapıyor), tam bacağımın üst kısmına yaklaştığında kotumun üstünden onu yakaladım, ayağa kalkıp zıplamaya başladım (eli pantolonunun üst – iç bacak tarafında karşımda hoplayıp maskülen çığlık efektleri ile simulasyonu tamamlıyor, ben de sınıfın ortasında zıplayan öğrenciyi hayal edip ağlamaya başlıyorum. Gülmekten.) O sırada hayvan kaçtı gitti, sınıftakiler görmüş, fare olduğunu söylediler, ben görmedim.(Üstüne bir de sınıftakilerin” aman neyseki daha yukarı tırmanmadı” esprilerine maruz kalmış canım benim)”

Hayvancık belli ki yanlışlıkla uğramış ve beklenmedik bir şekilde kıstırılınca da birşey yapmadan geri kaçmış. Sonuç olarak, NY Üniversitesi’ nde kendi dersi yerine birlikte E.R.’ a Giriş 101 dersi aldık, Amerika’ da acil servis nasıl oluyormuş gördük. Ama bu postun asıl kahramanı New York’ un minik edepsiz fareleri olduğu için acil servis komedisi başka zamana.

8 Comments

  1. hahahahha 🙂 öncelikle gecmis olsun ama okurken bi yandan gözümde canlandiriyodum koptum gülmekten 🙂 ben orda cikarmistim pantolunu nettt!! 🙂

  2. Ilginc ama Moskova’da bes senede iki defa fare gormustum. Iklim farkliligidir sanirim. Napoleon da onu iyi hissetmistir… 🙂

    • Biraz acar misin, Napoleon derken? hayir kendim icin degil, siteyi takip eden yuz binler merak ediyordur. 🙂

  3. fareli koyun kavalcisi says:

    Ya pantolonun icinden girdi, kafasiyla yol aca aca yukari kadar ilerledi azimli fare. Hayir pantolon da daracik bir kot. Daracik yerde kafanla niye yol aca aca ilerlersin farecik, manyak misin? Galiba pacaya degil de boruya girdigini zannetti sonra da anladi yaptigi hatayi aynen arazi!

  4. Pingback: O Fare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*