New York

Fire Island

Amerika’ da ilk gittiğimiz plaj, Sandy Hook‘ un yanlışlıkla içine düştüğümüz çıplaklar kısmıydı. Yaşlı nüdistler ve çelik gibi su yüzünden hem karada hem de suda yaşanan hayal kırıklığı artık ne boyuttaysa etrafımızda onlarcası olmasına rağmen sonraki 2 yıl hiçbir yaz aktivitemiz plaj içermedi. Taa ki Berfular beni geçen haftasonu Fire Island’ a götürene kadar. Su aynı, buz gibi ve kahverengi, ama iki yıl öncesine göre daha Amerikalıyım, yaşlı nüdist görmeye olmasa da soğuğa daha dayanıklıyım, beklentim düşük ve yanımda  süper eğlenceli bir ekip var.

Herkese öneriyorum, Long Island’ dan feribotla Fire Island’ a ulaşın, Kısmet Plajı’ na havluları serin, voleybol oynayın, terleyin, daha çok terleyin (ki birazdan girmeyi düşündüğünüz suya sadece parmak ucunuzu sokup geri dönmeyin), bikininizin – mayonuzun iplerini iyice sıkın (ki dalgalar size hoşlanmayacağınız su şakalarından yapmasın) sonra da dev gibi dalgalarda hoplayın, zıplayın.

Hep derim insan herşeye kısa sürede adapte olabilen bir canlı diye. Alışmak zorunda olacağımız en kötü şey soğuk okyanus suyu olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*