Kanada

ve Niagara Düşer

Niagara Şelaleleri’ ne cennet yakıştırması yapanları tebrik ediyorum, çok güzel bir saptama. Böyle bir güzellik yok. Ziyaret etmek için emeklilik falan beklenmemeli, ya bir Kanada ya da Amerika vizesi alınıp mümkün olan en kısa sürede görülmeli. Yalnız balayıdır, romantik tatildir, sevgiliyle yapış yapış olunması gereken zamanlar için pek önermiyorum zira suyun romantik ve dinlendirici etkisinden eser yok. Dakikada milyonlarca galon su serbest serbest düşerken insanın içinde fırtınalar kopuyor, hard rock dinleyesi geliyor, garip bir agresifleşme yaşanıyor. Balayında bu tarz davranışları tasvip etmiyoruz..

Sizin ve fotoğraf makinenizin sırıl sıklam olacağı, göz makyajının yanakla buluşacağı  bu sulu deneyimi yazın yaşayın ki bot turundan sonra kuruma ihtimaliniz olsun. Toronto‘ ya gitmemin asıl sebebi şelaleler Amerika tarafından aktığı için manzarasının Kanada’ dan daha iyi göründüğünü duymuş olmamdı ama oraya gidince gördüm ki aslında Amerika kısmından da bota binip aynı göl turu yapılabilir. Vize almaya psikolojikman dayanabilen nadir Türk insanlarındansanız, yine de Kanada’ ya gidin, Toronto‘ yu şöyle bir gezdikten sonra otobüse atlayıp 1 saatte Niagara’ da olun. Biz öyle yaptık.

5 Comments

  1. Harika resimler! Ben de Niagara’ya gittiğimde kesinlikle görülmesi gereken bir yer olduğuna karar vermiştim zaten, şimdi senin resimlerinle gözümde canlandı yeniden o güzellik :))

  2. ahmet turedi says:

    süper….

  3. Uzakbati says:

    Ahh ahh cok guzeldi..

  4. cok guzel bir geziydi : ) Kanada kisminda niagara gormek harika bir fikirdi : )

  5. Pingback: Toronto Downtown

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*