Meksika

Cancun

Meksika tatilimizin son ayağı Cancun’ un izlerini henüz silebilmiş değilim, aldığım kiloları hala vermeye çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar ye, iç, uzan. Playa Del Carmen’ deki 5 günlük  gezgin hayatımızdan sonra Amerika’ ya dönmeden dinlenelim diye son 3 günü Cancun’ da herşey dahil otelde geçirmek istemiştik ama bu karar bizi kilo alma cezasına çarptırılmış otel mahkumlarına dönüştürdü. Cancun’ un fazla Amerikan tarzının, “herşey dahil” konseptine olan garezimin, yağan yağmurun, bizi çileden çıkaran devremülk ve otel üyeliği satıcılarının ve belki de lenslerimden birini kaybedişimin etkisinde kalarak diyebilirim ki 25 dakika uzaklıkta Playa Del Carmen cenneti dururken Cancun biraz zaman kaybı.

Cancun gözüme girmeyi başaramayınca, ayrılıkta salya sümük akmadı. Bir an önce evceğizime döneyim, bir an önce pazartesi sendromuma gireyim istedim. Ancak dönünce bizi çok muntazam bir sürpriz bekliyordu. Kim yaptıysa, ki yapanı hala bulamadık, temiz işçiliğinden dolayı tebrik ederim. Diyalogu aynen aktarıyorum.

Biz- Alo? Elizabeth Karakolu mu? Bir hafta kadar önce Meksika’ ya gittik, gitmeden önce de arabamızı Newark Havaalanı yakınlarında bir otele bırakmıştık ama şimdi döndüğümüzde gördük ki araba kullanılmış.

Polis- Kullanıldığını nasıl anladınız?

Biz- Arabamız kirliydi, şimdi temiz. Kullanmışlar ki temizlemişler. Bir de sağ arka tekerlek biz bıraktığımızda patlaktı ama tamir edilmiş.

Polis- Nesinden şikayetçisiniz anlamadım?

Biz- Ya birini öldürdülerse arabamızda?

Polis- İnsan kaynağımızı böyle önemsiz konulara ayıramayız, arabanızı çalmadıklarına dua edin.

Biz- Alo?

5 Comments

 1. :)) Arabaya ne oldugunun hala bir ipucu yok mu? Gizli araba tamir-yikama mafyasi olmasin! :))

  • Uzakbati says:

   aslinda suphelendigimiz birileri var da, polisin umrunda degil ne yapabiliriz ki? gpsimize gittikleri adresi bile girmisler utanmadan 🙂 hay allaim ya..

 2. ay ilahi çok komikk karakolla olan muhabbetiniz…:) ama araba da gizemini koruyor hani !!

 3. bi de arabanın anahtarları olmadan nasıl çalıştırmayı baarmıslar merak ettim dogrusu

  • Uzakbati says:

   otelin park hizmetini kullandigimiz icin arabanin anahtarini teslim ettik giderken. Kek gibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*