New York

Rockefeller State Park


Warning: DOMDocument::load(http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/vEUzHhvtanM): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /home2/ervinayd/public_html/uzakbati.com/wp-content/plugins/sgvideo/SGvideo.php on line 862

Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/vEUzHhvtanM" in /home2/ervinayd/public_html/uzakbati.com/wp-content/plugins/sgvideo/SGvideo.php on line 862

Geçen haftasonu çıktığımız doğa yürüyüşü ile ilgili bir yazı yazmak için Amerika’ nın gazolinci ultra zengin Rockafeller ailesine şöyle bir baktım internette. Rockefeller Center ve gökdeleni – var biliyoruz, hep yanından geçeriz; Rockefeller State Park – evet gördük, sarı sarı pek güzel yapraklar; Rockefeller Üniversitesi – çok takdir ediyorum, eğitim şart; Rockefeller Vakfı – olmazsa olmaz, anlaşılır birşey; Rockefellia Astroidi – …. Ha?!

Son hesaplarıma göre bu dünyada çok paraya sahip olmak kimsenin seni çekemediği ve aslında sevmediği, bol paranoyalı, bol stresli bir hayat demekti. Halbuki insan çok daha az parayla yine aynı mutluluğu yakalayabilirdi. E o zaman ne gerek vardı zengin olmaya? Aynen böyle düşünüyordum.. Ama bu astroid meselesi bütün tezlerimi altüst etti. Bu, kullanılmayacağı baştan belli olan ama sırf diğer zengin arkadaşlara hava atmak için evin içerisine inşa ettirilen hödö hödönün de ötesinde birşey. Uzayda hiç ziyaret etmediğin bir uydu var, senin adını vermişler. Bence ultra zengin olmak çok güzel birşey.

Yazmaya başlarken bu parkı bol bol övmeyi düşünüyordum ama şimdi fakir ama gururlu bir ses tonuyla homurdanmak istiyorum. Kardeşim adamların uzayda 44 mil çapında astreoidi var, şu parkın haline bak. Yakışıyor mu koskoca Rockefellerlara? Ayıp ya.

Dipnotlar:

– Şaka yapıyorum, park çok güzeldi 🙂

– Peter Pan ile bir akrabalık durumu söz konusu değildir.

– İnsanlar atlarla konuşabilir.

– Çekimler için: Burcu, çok teşekkür.

2 Comments

  1. nerelerdesiniiiiiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*