Amerika' da Hayat / New York

5 Dolarlık Kurslar

Hafta içi her sabah trene biner, Penn İstasyonu’ nda inerim. İstasyonun 7. Cadde’ ye uzanan merdivenlerinin daha ilk basamağına adımımı attığımda o sesi duymaya başlarım. Kısa boylu tombik gazeteci teyze zenci gırtlağı ve herzamanki melodisiyle “Ey-em New York, ey-em New York, get one – get one, ey-em New York” diye bağırır. Bu bedava ve içi reklam dolu gazeteden bir tane alır, ofise doğru yürürken hızla göz gezdirir, binama girmeden elden çıkarırım.

Geçenlerde aldığım bir AM New York’ u geri dönüştürmeye kıyamadım, çünkü içindeki bazı ilanları burada yazmazsam çatlarım. Bunlar normalde her biri $44.95 olan kurslar olmasına rağmen 1 günlüğüne $5 ’a inmiş. Ama asıl şaşırdığım bu kursların ücretindeki keskin düşüş değil, anormal içeriği. Aynen aktarıyorum:

Milyoner Koca Nasıl Bulunur?

Eğer evlenmek istiyorsanız, neden zengin biriyle olmasın? Zengin ya da ünlülerle karşılaşmak için nerelere gidilir, ne giyilir, ilgi nasıl çekilir ve iş nasıl bağlanır, uzmanlaşın. Milyonerlerin çöpçatanı Christie Nightingale en iyi yere nasıl park edileceği konusundaki sırlarını sizinle paylaşıyor.

Nasıl Erotik Fotoğraf Çekilir?

Fotoğrafçılıkla ilginenler, amatör fotoğrafçılar, yeni başlayanlar! Erotik resim nasıl çekilir, canlı çıplak model üzerinden öğrenin! Playboy TV’ nin profesyonel fotoğrafçısı ve yıldızı Andrew Einhorn size bir modelin nasıl muhteşem çıplak resimleri çekilebileceği konusunda önemli tüyolar verecek. Sıradan bir kadını profesyonel bir modele dönüştürmek elinizde!

Zombi ya da Korku Romanı Yazarı Nasıl Olunur?

Zombi ya da canavar hikayelerini seviyorsunuz, inandırıcı korku hikayeleri yazıp satmak mı istiyorsunuz? Bu kursu kaçırmayın çünkü böylesini New York’ ta başka hiçbir yerde bulamazsınız. Nasıl iyi kurgu yapılır, genel temalar nasıl oluşturulur, bir zombi kitabının iyi olması için gerekenler nelerdir, öğrenin.

Evcil Hayvanlarınızla Konuşmaya Başlayın

Hayvanlar bizim arkadaşlarımız, ailemiz bazen de en yakın dostlarımız. Onlarla daha net bir şekilde iletişim kurmak güzel olmaz mıydı? Aslında bu çok kolay ve onlar da sizinle konuşmayı çok istiyorlar. Hayvan iletişimcisi Anne Angelo’ ya evcil hayvanlarınızın resmini getirin, hemen çalışmaya başlayın.

Ben en çok ilk kursu beğendim. Bizim zamanımızda böyle kurslar yoktu valla 🙂

3 Comments

  1. Bodrum da son zamanda duyduğum evlilik üzerine anlamlı bir söz;
    Baban fakirse suç senin değil, ama kayın pederin fakirse suç kesinlikle senin. ahahahaha

  2. Çok güldümm :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*