Amerika' da Hayat / New York

Central Park / Yaz

Ziyaretime gelen yakın arkadaşım annesine uçurmuş, o da yakın arkadaşı olan benim anneme; New York çok pis. Hiç zaman kaybetmeden beni arayıp e hiç bunlardan bahsetmiyorsun blogunda fırcası yedim. O zaman ben önce annemin gönlünü bir yapayım, ondan sonra Central Park’ tan bahsedeyim. Anne, New York pis.. Hergün Penn İstasyonu’ ndan Park Caddesi’ ndeki iş yerime giderken geçtiğim sokakları bir görsen, ıyyy.. Birkaç kez 32. sokaktan geçerken neredeyse çıkarıyordum afedersin. O da birşey mi, geçenlerde adamın biri yanımda yürürken yere bir tükürdü, rüzgarda savrulan tükürük… Neyse.

İnsanlar kirletiyor, New York ne yapsın? Ama diğer yandan Central Park’ ı yapan da insan, ilginç. Manhattan’ ın ortasında, gökdelenlerin arasında 3,5 km2 lik bir boşluk. Oraya daha kaç gökdelen sığardı, ne ticaret merkezleri yapılırdı.. Paranın yerini dünyada bedava olan tek şeye, havaya bıraktılar. Şeytana uymayan da insan.

Central Park’ a defalarca gittik ama hiç bisiklet kiralamak aklımıza gelmemişti. Meğer Central Park’ ın zevki bisikletle turlayınca çıkıyormuş. Bunu ilk keşfedenler de Türkler olsa gerek, sektör elimizde. Almanya’ da hiç indirimli döner yememiştim ama burada bisikletler akıcı Türkçemiz sayesinde 10 dolar ucuza geldi. Fenerbahçe’ de Voleybol oynamış dükkan sahibine bu nazik hareketinden dolayı teşekkür ettik, son günlerde çıkan haberlere kafasını takmamasını, takımını sevmeyi bırakmamasını tavsiye ettik,  bisikletlerimize atladık ve Central Park’ ta iki saat dolaştık. Çok güzeldi.

Başlığın sonundaki “/Yaz”; sonbaharda da bir Central Park yazısı olma ihtimalini gosteriyor. Sarının tonlarını merak ediyorsunuzdur.

4 Comments

  1. Fotograflar çok guzel…

    Bizim ulkemiz o zaman daha mı temiz kalıyor dersin?
    Pis yerlerin fotografını koysaydın merak ettim ne kadar pis olabilir olabilr diye şekerim…Adamlar ne yapsınlar temizlemekle başedemiyorlardır…

  2. Sarinin tonlarini merak ediyoruz tabii… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*