Amerika' da Hayat / Güzel Şeyler

Amerika’ da 1. yıl

Hayatıma yeni bir parametre katıldığında seneye bugünü düşünmeden edemiyorum. Sonra da cüzdanımın içinde sakladığım kağıt parçasını çıkarıp gelecek yıl bu zamanlarda nerede ne yapıyor olacağımı bir falcı kararlılığıyla yazıyorum. 2009′ un Ocak ayında Tunalı Hilmi Caddesi’ ndeki Kıtır’ da geleceğimle ilgili suratım 5 karış otururken başlattığım bu yöntem hiç beklemediğim şekilde sihirli bir değnek gibi dokundu hayatıma. Birisi okuyor mudur nedir, yazdıklarımın hepsi gerçekleşti.

Tabii ki de Amerika’ nın hayatımıza gireceğini hiç bilmiyorduk. Girdi, ve üzerinden tam 1 yıl geçti. Bu bir yılda gezdik, arkadaşlar edindik, evimize eşyalar aldık, iş hayatını gördük, kültürü anladık, yeni planlar yaptık.. Herşey beklediğimizin üzerinde güzellikte ve kolaylıkta geçti, inanamadık. O gün Kıtır’ da kendime somut olarak ifade edemediğim buydu aslında. Kağıda “Bundan 2 yıl sonra çok farklı bir hayatım olacak” yazmıştım.

Biraz şans biraz çaba ile bir zamanlar hayalini kurduklarıma zaman içerisinde sahip olduğumu bana hatırlatan o kağıt parçasına başka şeyler eklemeye devam ediyorum. Bu liste hiç bitmeyecek, ömür boyu devam edecek. İşin bu kısmı biraz yorucu görünse de, aslında hayatın ta kendisi de böyle değil mi zaten? Kağıda yazıp cüzdan içine sıkıştırmak sadece benim gibi hedeflerine ulaştığını unutanların yöntemi olabilir.

Yeni hayaller, planlar ve heyecanlar olmasa ne zevksiz olurdu herşey.. Neyse ki listem var.

3 Comments

  1. “An optimist stays up until midnight to see the new year in. A pessimist stays up to make sure the old year leaves.”

  2. Pingback: Amerika’ da Dört Yıl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*