Florida

Miami Downtown

Uzak Batı’ nın bir güzel tarafı da Amerika’ ya alışma sürecimizde bize farklı gelen her konudaki duygularımızın kaydını tutuyor olmak. Çünkü çok iyi biliyorum ki, bir süre sonra “normaller” burada, “anormaller” Türkiye’ de karşılaştıklarımız olmaya başlayacak. Tabii ki de uzun ve yavaş bir süreç bu bahsettiğim. Birinci yılımızı doldurmak üzereyiz ama hala karşılaştığımız bazı durumların Türkiye ile kıyasını yapıp, gerçekliğine inanmakta zorlanıyoruz. Mesela; Miami Downtown’ a gittik, dolaşıyoruz.. Parklar, binalar, yatlar, dükkanlar..
Bir banka oturduk, denizi seyrediyoruz. Hemen önümüzdeki gayet sığ suda devasa bir kuyruk görünce panikledik ve makinelerimize sarıldık, yakalayamadık diye üzüldük.. Bizimle birlikte denizi seyreden kimse o kadar heyecanlı değildi. Deniz ayısıymış, sonradan öğrendik. Demek ki hep oralarda takılıyor ayıcık.. / Kalktık, yürürken bir parkın ortasında kurulmuş bir sahne ve önünde az sayıda sandalye gördük. Ne olduğunu sorunca, halka açık konser olduğunu, 10 dakika sonra başlayacağını, ödüllü grupların sahne alacağını öğrendik. Parasız halk konseri başlamak üzere ve sandalyeler bomboş!/ Konser start aldı ve insanlar gelmeye başladı. Ferah bir kalabalık. Çekilişle hediye dağıtılacak, ama kimse poposunu kaldırıp hemen arkadaki standa isim yazdırmaya gitmiyor, sunucu defalarca hatırlatma yapmak zorunda kaldı. /Grup performansları arasında sunucu, eğer o gece karşıdaki Mia adlı bara gidersek ve bu halk konserinden geldiğimizi söylersek ilk içkileri ücretsiz içeceğimizi söyledi ve bu anonsu yine, defalarca yaptı. Gecenin sonunda bu lüks bara konserden bizden başka gelen yoktu!

Kışın ortasında, açık havada en ön sırada ücretsiz konser izledik, sonra da bize geldiğimiz için teşekkür edip içki ısmarladılar. Bunu anlamak benim için biraz zor tabii. Ama, alışıcaz artık..

Çalan gruplar müthişti. Gecemiz süperdi. Uzun lafın kısası, Miami de işte böyle bir yer..


3 Comments

 1. Merak ediyorum Miami’de Kardashians Family ile ilgili bir şeyle karşılaştınız mı ve onların dükkanı DASH’i görüdünüz mü? Ben burda onların hayatını E!’den izliyorum da 🙂

 2. Yok ya, karsilasmadik 🙂 onlar orda miymis, haberim yoktu..

 3. Şimdi Amerika’da olup da ülkenin popüler kültürünü takip etmemek olmaz tabi!

  Kim’i, Kourtney’yi takip etmeden, fox news’e bakmadan, jon stewart’ı izlemeden olmaz.

  dolayısıyla sormamak da olmaz, jersey shore elemanları, snookie, mark the situation vesaire de mi görülmedi?

  snookie denen yaratık conan’a konuk olacak.. o derece popüler kültür..

  ps: kardashians’ın senelik kazancı 65 milyon dolar. kazanç derken, ücret değil dikkat. çünkü hiçbir şey yapmalarına gerek kalmıyor. marjinal maliyet hep sıfır. o yüzden bbg ve türevlerine fazla yüklenmeyelim..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*