Florida

Miami Beach

Sonunda bir fırsat yaratıp Miami’ ye uçtuk. Zamanlama harika! New York bugünlerde kardan boğuluyor ama Florida’ da Ocak’ ın ortasında yazlık minik bir elbisenin içerisinde elinde dondurmanla sokaklarda akşam yemeği sonrası yürüyüşü yapabiliyorsun. Daha 3 gün önce evin önünde biriken karları kürerken kışa bir mola vermek ve güneyde güneşle buluşmak için tatil planlamak çok güzel hareketti. Ama gelince anladık ki, Florida kesinlikle havasının ötesinde bir yer.

Gelmeden önce internetten araştırma yapmış olmama rağmen ne giyeceğimizi tam kestirememe duygusunun şişirdiği valizlerle Miami Havaalanı’ na indiğimizde yüzümüze çarpan nem dalgası ilk izlenimler listemizin en üst sırasına oturacak kadar güçlü bir özellik Miami için. Önceden kiraladığımız arabamızı almak için gittiğimiz “araba kiralama merkezi” nin bir otobüs terminali büyüklüğünde olduğunu gördüğümüzde ve arabamızla Miami Beach’ teki otelimize doğru yola koyulduğumuzda edindiğim duygu ise her diğer Amerika şehri gibi buranın da pek yaya dostu olmadığı. Alışkın olduğumuz o sevimli, mütevazi tatil yerlerinden farklı olarak koskocaman, güzel bir yer. Yollar, binalar, evler; büyük, yeni ve düzenli. Endüstriyel alan bile palmiyelerle dolu bir nehir kıyısında uzanır mı? Daha önce bir “tır parkı” için hiç “rüya gibi” tabirini kullanacağım aklıma gelmezdi..

Hayallerini gerçekleştiren emeklilerin yukarı çektiği yaş ortalaması, Latin Amerikalıların kurduğu İspanyolca krallığı, rahatlık ve özgürlük Miami bölgesinde geçirdiğimiz ilk günden aklımızda kalanlar. Ve tatilin bitmesine daha 6 gün var! Fantástico !!!

7 Comments

  1. 6 günün sonunda izlenimlerinin detaylarını bekliyorum şekerim…

    • Tatil bitti ama o kadar dolu dolu gecti ki bittigine hic uzulmuyorum. sadece donunce usumek biraz zor geldi 🙂

  2. aa ne güzel okuyoduk ben de tatilin bittiğine üzüldüm 🙂

  3. Ay ben çok sevdim :))

  4. Hadi yine gelin…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*