New Jersey

Turtle Back Zoo

Geldiğimizden bu yana yüzlerce sincap, tavşan ve kaz görmüşüzdür herhalde. Ama ortalıkta kedi ya da köpeğe rastlamak mümkün değil! Dengeler alıştığımızdan tamamen farklı olduğuna göre bu Amerikanların hayvanat bahçesi de çok acayip bişeydir diye düşünüp, yakınlardan orta büyüklükte bir hayvanat bahçesi beğendik kendimize; Turtle Back, yani Kaplumbağa Sırtı. Hayvancıkların hapsedilmesi can sıkıcı olsa da düşünceli dizaynlar sayesinde doğal ortamlarında gibiydiler. Tabii bu konuyu bir de onlara sormak lâzım…

Annelerinin elinden tutan minikler eşliğinde hayvanları tek tek inceledik. Sevimlilik listemin üst sırasında sürekli dans eden foklar, birşey yapmasa da olur penguenler ve tabii ki maymunlar yer alırken, en altında beni de yiyebilecek kapasitedeki devasa piton var. Kırmızı pandanın yalnızlığına ise pitonun ağzındaki tavşana olduğu kadar üzüldük diyebilirim. Biz de Amerika’ da yalnızız ama neyse ki kırmızı değiliz:)

2 Comments

  1. Sekerim bir fırsat buldugunuzda Bronx Zoo’ya da gidin derim ben 🙂

  2. Evet yaa, bronx zoo.. biz de diyoruz neydi buranin meshur zoosu.. sagol canim, bir ara gidip gezeriz, hatta burada anlatirim da:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*