New Jersey

Warren County Balon Festivali

Uzaktan lolipop gibi görünen sıcak hava balonları bence biraz ürkütücü. İstedikleri kadar fil, çilek, sevimli canavar şekli versinler ya da romantik tur paketlerinde pazarlasınlar; balonlar gerçekte manevra kabiliyeti olmayan, itici kuvvetten yoksun, pilotun geri dönmek istediğinde bunu başaramadığı lolipoplar! Yani her havalanışta hadi rasgelesiniz. Şans faktörüyle anlaşıp sepete binince de kafanın hemen üstünde kontrollü bir yangınla metrelerce yükselme gibi bir psikoloji var sırada.
Yani hem sıcak hem gürültülü. Tüm bunlarla başa çıkabilenin ödülü ise New Jersey köy semalarından New York City- Manhattan manzarası. Böyle sızlansam da atlar giderdim, eğer ki bilet bulabilseydik.. Yine de, aşağıdan bakanları şahane bir görsel şölen bekliyormuş, bekledik ve gördük, balona doyduk.

 Amerikan Köylüsü

Lise yıllarında Ghost performansını izlerken bize ağzımızı kapatmayı unutturan rahmetli Patrick Swayze için ingilizce öğretmenimiz ‘amaan tipik bir Amerikan köylüsü’ dediğinden bu yana Amerikan köyü ve köylüsü konseptini pek bir yerlere oturtamamıştım. Bu haftasonu gittiğimiz köy festivalinde bu belirsizliği epey giderdim denilebilir. Dövmeleri, piercingleri, giyimleri ve rock da söyleyebilen kilise korosu ile babamın köyünden birazcık farklı tabii.

Daha önce hiç görmemiştik, bu yüzden bol bol tavuk fotoğrafı çektik:) Çamur dolu çukurlardan çıkma yarışması yapan pikapları ise bilet bulamadığımız için izleyemedik ama köşeyi dönünce atasporumuzla karşılaşıverdik. Birgün bu topraklarda güreşin bir de zeytinyağlı versiyonuna rastlar mıyız ki? Kızılderililer Türk değil miydi zaten??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*