New Jersey

Sandy Hook

Birkaç günlük plaj iznine ayrılacak çok mutlu iş arkadaşım ‘Bu sene okyanus çok soğuk değilmiş, jellyfish de fazla yokmuş’ dediğinde jellyfishin hatırladığım gibi ‘denizanası’ anlamına gelmemesini dileyerek seslisözlükten kontrol etmiştim. Evet; okyanus buz gibi ve genelde denizanalı. Diğer yandan Viktoria’s Secret’ tan ucuza kapattığım bikiniden hevesimi almalıydım. Denemeye karar verdik, klasik taktiğimize başvurduk ve etrafımızdakilere civardaki en güzel plajlari sorduk. Çoğunluktan ‘Sandy Hook’ u duyunca bir sıcak cumartesi günü GPSimize kendimizi emanet ettik.

Çıplak Güneşlenenler Çıkabilir!

Yoldaki korkunç trafik keyfimizi çok da kaçırmadı, demek güzel bir plaj ki trafik var! 2 saat yolculuktan sonra arabamızı park edip incecik kumların arasından sahile doğru ilerlerken aramizda halâ Türkiye’ nin ve New Jersey’ nin plajlarini çarpıştırıyorduk ki kendimize yer beğenmek icin etrafımıza bakındığımızda çırılçıplak insanlar arasında olduğumuzu fark ettik! Havlu ve şemsiyelerle uzaktan rengârenk görünen insanlar içlerine girince tek rengin tonları oluverdi:) Burayı önerenlerin bu konudan hiç bahsetmemiş olmasından çok böyle birşeyin Amerika gibi tutucu bir yerde başımıza gelmesine şaşırdık. Plaj sandalyelerinde çırılçıplak guneşlenirken komsularıyla birlikte bira içip politika tartışıyorlar… Rahatlığı anladım da halâ özgüvenin dayandığı noktayı bulmaya çalışıyorum!

Sahil Güvenlik

Sonradan görebildiğimiz ‘Bu noktadan sonra çıplak güneşlenenlere rastlayabilirsiniz’ tabelasının diğer tarafında geniş ve gürültülü ama en azından mayolu Mexican ailelerin arasında bir yer edinip, gördüğümüz çıplak güneşlenen Amerikalıları Türk plajlarına ışınlama fantezisi yapmaya başladık. Kim kimi dize getirirdi acaba, merak ediyorum:)

Sahil güvenlik ekibine yakın olup biraz karın kası saymak tam beni kendime getiriyordu ki bir tuhaflıkla daha karşılaştık! Kıyıdan birazcık açılmış birini düdüklerle bağıra bağıra zorla kıyıya çıkardılar, ayakta duramayacak kadar sarhoş bu adamcağızı önce sahil güvenlik sonra da polis ekipleri 1 saat sorguya çekti ve daha sonrasında kelepçeleyip götürdüler. Plajdaki birkaç kız da kelepçeleme görüntüsünün önünde poz verdi, fotoğraf çekti! Birgün bu ülkede kelepçelenip götürülürsem bunun kötü bir insan olduğumdan değil, yaptığımın yanlışlığını düşünemediğimden gerceklesmis olması yüksek ihtimal,  bu duruma önyargısız yaklaşın lütfen!

Sandy Hook’ta da yüzemedik, soğuk ve ürkütücüydü. Ama buraya gelerek Amerikalıları anlamaya bir adım daha yaklastık sanki.

4 Comments

  1. Bu yazında fazla resim olmaması beni hayal kırıklığına uğrattı doğrusu 😛

  2. Uzakbati says:

    2 yil sonra ogrendim ki Sandy Hook’un bir suru plaji varmis ve sadece 1 tanesi ciplaklar plajiymis. Hatta New Jersey’ nin tek ciplaklar plaji oymus, ve biz tesadufen ona denk gelmisiz.. sans iste!

  3. Pingback: Fire Island

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*