New Jersey

Türkiye & Çek Futbol Maçı

İlk futbol izleme deneyimim Fethiyespor’ un 3. ligden 2.ye çıkma maçıydı. Fethiye için çok önemli bir gün olsa gerek, asla boyle aktivitelere katılmayan babacığım beni ve abimi alıp bu maça götürmüştü. Sonunda 2. lige yükselmiştik ama maç boyunca atılan golleri tekrar izleyememek ve televizyondaki o cümbüşü yakalayamamak canımı epey sıkmıştı. Bir daha da sahada futbol izlemedim. Ama burnumun dibindeki RedBull Arena’ ya milli takım gelip dostluk maçı yapacaksa, güzel yerden biletimi alırım, o ayrı!

Sayı olarak Çek izleyiciye zaten çok fena fark atıyorduk, üstüne bir de ertesi gün yapılacak Türk yürüyüşü için İstanbul’ dan özel olarak getirtilen mehter takımının maç öncesi yaptığı yarım saatlik gösterisinin verdiği gazla maçı kazanmak artık şart olmuştu.

Tribünde Türkler- Çekler hep birlikteydik ve golleri birlikte alkışladık. Mehter takımının harcırah ve yol masraflarını hesaplarken gerilen sinirlerimiz Türkler’ in oturarak maç izlediğine şahit olunca biraz yumuşadı, 2-1 kazandığımızda ise yumuşacık oldu:) Günümüz daha güzel geçemezdi herhalde…

2 Comments

  1. Mehtere ilgi nasıldı? Dudak büzerek mi izlediler yoksa alkışlayan yabancılar var mıydı?

    Bu arada golleri kimler attı? Kaçıncı dakikada? İlk 11 ler nasıldı, hangi düzende oynadılar. Bunlara hiç değinmemişsin, bu nasıl maç özeti hiç anlamadım ?:)

  2. sanirim sordugun sorularin hicbirinin cevabini hatirlayamiyorum:) cok uzun zaman oldu, daha guncel yorumlar ve sorular bekliyoruz okurlarimizdan:)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*